TND kindsey image

Blog | 11 Mart Dünya Böbrek Günü


Sayın Üyemiz,

Bugün (11 Mart 2021) Dünya Böbrek Günü. Dünyada  böbrek hastalığının farkındalığını artırmak amacıyla başlatılan bu etkinliği  2006'dan bugüne her yıl çok sayıda etkinlikle Derneğimiz de gündeme taşımıştır. Derneğin önceki yıllarda yaptığı etkinlikleri web sayfamızda "Dünya Böbrek Günü" linkinden (https://www.nefroloji.org.tr/buffer?gid=162) görebilirsiniz.

Bu yılın Dünya Böbrek Günü teması "Böbrek Hastalığı ile İyi Yaşamak"tır. Bu kapsamda Derneğimizin başlattığı "Böbrek Hastasıyım Hayata Bağlıyım" kampanyası etkinliklerini sosyal medya sayfalarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bu yıl hastalarımızın yaşam kalitelerini ölçmek için başlattığımız "Yaşam Kalitesi Anketi"ni Derneğin https://dunyabobrekgunu.org/ adresinde görebilir ve hastalarınızı bu anketi doldurmaları için yönlendirebilirsiniz. 

Bu yıl Dünya Böbrek Günü için yaptığımız basın toplantısının kaydını http://www.nefrolojitv.org/2021/03/09/bobrek-hastasiyim-hayata-bagliyim-basin-toplantisi/ adresinden izleyebilirsiniz. Yapılan basın açıklaması metnini de ekte sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bugün (11 Mart 2021) ayrıca tamamen hastalara yönelik ve hastaların da katılımı ile "Dünya Böbrek Günü Hasta Toplantısı" etkinliği yapılacaktır. Saat 14:30 başlayacak ve çevrimiçi yapılacak bu toplantıyı Derneğimizin http://www.nefrolojitv.org/dunya-bobrek-gunu-hasta-toplantisi/ sayfasından canlı olarak izleyebilir; hastalarınızın da izlemesini sağlayabilirsiniz. 

Türk Nefroloji Derneği olarak var gücümüzle böbrek sağlığı ve böbrek hastalıkları için çalışmaya devam ediyoruz. Bü mücadelede yanımızda olan bütün üyelerimizin, meslektaşlarımızın ve sağlık çalışanlarının Dünya Böbrek Günü kutlu olsun.

Saygılarımızla

TND Yönetim Kurulu

EK: SESSİZ PANDEMİ: "KRONİK BÖBREK HASTALIĞI"